Rozpoczęcie majówki w Szczawnicy, w pogodzie zimno ale góralska muzyka rozgrzewa serca

Fot. Agnieszka Stopka, Alina Lelito 2017.04.30 23:14 / news / czytano 2265 / opinie 0

W sobotę 29 kwietnia w Szczawnicy rozpoczęło się pierwsze z artystycznych wydarzeń zaplanowanych na ten, wyjątkowo długi w tym roku - weekend majowy.

Szczawnica przywitała turystów niskimi temperaturami ale rozgrzewającą serca góralską muzyką i tańcem. O 17.00 na scenie Placu pod Kolejką w Szczawnicy przywitał przybyłych na majówkę turystów Piotr Gąsienica, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy. Następnie na scenie wystąpił zespół Kiyrpecki z Łącka z kapelą góralską Kuźnicka. Liczna grupa wokalno-taneczna składająca się z dzieci i młodzieży zaprezentowała się w trzech odsłonach: kolejno w programie górali orawskich, białych i spiskich. Publiczność miała okazję poznać folklor tych trzech grup etnicznych, podziwiać ich stroje, tańce i pieśni. Poszczególne części programu były dodatkowo przeplatane pieśniami i tańcami bałkańskim np. Ajde Jano. Ponadto występ urozmaicono graniem na dzwonkach pasterskich. Z krótkim programem wokalnym wystąpili też mężczyźni, dorośli członkowie zespołu z Łącka. Na koniec z muzyką Karpat zaprezentowała się sama kapela Kuźnicka.

W trakcie imprezy stoisko z domowymi smakołykami zorganizowane przez lokalne Stowarzyszenie 60+ oferowało poczęstunek w postaci ciast, chleba ze smalcem etc. Ciąg dalszy góralskiego początku majówki odbył się na terenie Centrum Kultury i Rekreacji Promechatka. Zebranym przy watrze i góralskim poczęstunku gościom przygrywały połączone kapele Białopotocanie i Zbójnicka. Organizatorem imprez majowych jest Miasto i Gmina Szczawnica, Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy oraz Centrum Kultury i Rekreacji Promechatka.

Autor: AS
Zdjęcia: Agnieszka Stopka, Alina Lelito
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij