Rozpoczęła się budowa szkoły

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.03.31 08:27 / news / czytano 2336 / opinie 0

Rozpoczęły się prace przy budowie nowej szkoły podstawowej wraz z dwuoddziałowym przedszkolem w Kluszkowcach.

Minął rok od kiedy władze samorządowe Gminy Czorsztyn, radni, pedagodzy oraz mieszkańcy spotkali się, by wspólnie rozmawiać o planach budowy nowej szkoły w Kluszkowcach. Mimo tego, że już wtedy wiadomo było, że w nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 brak jest środków unijnych przeznaczonych na budowę szkół, gmina podjęła się zadania. Na dzień dzisiejszy inwestycja finansowana będzie ze środków własnych samorządu.

Kilka lat temu czorsztyński samorząd z byłym wójtem Waldemarem Wojtaszkiem planował przebudowę placówki oświatowej w Kluszkowcach. Była nawet zrobiona dokumentacja, ale projekt opiewał na sumę około 20 mln złotych. Obecni włodarze Czorsztyna zmodernizowali projekt, zrezygnowano z podpiwniczenia, nie jest planowana też budowa sali sportowej, w projekcie zostały naniesione zmiany. Wstępnie całość inwestycji to kwota około 5 mln złotych, a nowy budynek oddany zostałby do użytku za 3 lata.

Do ogłoszonego przetargu stanęły 24 firmy z Krakowa, Kielc, Radomia, Wieliczki, Rybnika, Tarnowa, Busko Zdroju oraz lokalne z Nowego Targu, Nowego Sącza, Ochotnicy Dolnej i Zakopanego. Wykonawcą została firma z Łopusznej, która do końca października 2016 roku ma wybudować obiekt w stanie surowym zamkniętym za kwotę ponad 1,6 mln złotych.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij