Ścieżka pieszo-rowerowa z Krościenka do Szczawnicy z nową nawierzchnią

Fot. 2019.07.19 16:11 / news / czytano 1014 / opinie 0

Na ścieżce pieszo-rowerowej z Krościenka do Szczawnicy jest obecnie wykorzystywana nowa nawierzchnia. Inwestycja powstała w ramach porozumienia Powiatowego Zarządu Dróg z Polską Spółką Gazownictwa dotyczącego odtworzenia nawierzchni po ułożeniu sieci gazowej. 

Ponadto w ramach inwestycji, na którą PZD pozyskał środki z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska - Słowacja, a Miasto i Gmina Szczawnica przeznaczyła środki finansowe na część wkładu własnego po stronie Szczawnicy (administracyjne granice) planowana jest realizacja wymiany oświetlenia ulicznego, oznakowanie i wytyczenie ciągu rowerowego i pieszego oraz montaż barier energochłonnych w pasie oddzielającym drogę od ścieżki rowerowej.
 
- W uzgodnieniu z Dyrektorem PZD na zieleńcu na "Świerkówce" po wykonaniu planowanych prac zrealizujemy nasadzenia zieleni oddzielającej ścieżkę od ulicy (prawdopodobnie wiosną 2020 r.) - zapewnia burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.

Autor: Oprac. red.
Źródło: FB burmistrza G. Niezgody
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij