Sekcja Operacyjna GOPR z Krościenka ma nowego kierownika

Fot. Łukasz Giemzik 2015.11.18 22:00 / news / czytano 5809 / opinie 0

Jest najmłodszym kierownikiem spośród ośmiu Sekcji Operacyjnych Grupy Podhalańskiej GOPR. Łukasz Giemzik z Krościenka n.D ma 32 lata i jest siódmym z kolei kierownikiem sekcji.

Do tej pory kierownikiem krościeńskiej sekcji GOPR był Jan Dyda, obecny wójt Krościenka. Niedawno zastąpił go Łukasz Giemzik, który przygodę z GOPR-em rozpoczął 12 lat temu.

- Najpierw byłem na dwuletnim stażu kandydackim, który zakończył się egzaminem w roku 2005 roku. Niedawno zadałem egzamin na stopień starszego ratownika a mianowanie otrzymałem z rąk naczelnika Mariusza Zaród - mówi nowy kierownik i zapewnia, że poradzi sobie w nowej roli, bo nie boi się wyzwań.

Łukasz jest siódmym kierownikiem w historii krościeńskiej sekcji. Kolejno funkcję tę pełnili: Józef Gabryś, Marian Szela, Jan Scheiki, Andrzej Dyda, Ryszard Wojtarowicz, Jan Dyda.

Grupa Podhalańska GOPR w minionym roku świętowała 60-lecie istnienia. Zrzesza 330 ratowników ochotników. Składa się z 8 sekcji operacyjnych: Rabka-Orawa, Nowy Targ, Krościenko n.D, Szczawnica, Ochotnica, Kamienica, Limanowa, Niedźwiedź. Sekcja w Krościenku pełni weekendowe i świąteczne dyżury przy ul. Jagiellońskiej (budynek Pienińskiego Parku Narodowego), tel.: 18 262 57 47. Numer ratunkowy w górach 601 100 300.

W sobotę 14 listopada na Turbaczu odbyło się Święto Ratownika GP GOPR. W tym roku na ręce Naczelnika Przyrzeczenie Ratownicze złożyło 4 nowych członków - Magdalena Tomasiewicz (Poręba Wielka), Kamil Kubik (Krościenko n.D), Adrian Kacwin (Krościenko n.D), Rafał Magiera (Szczawnica).
Autor: mw
Zdjęcia: Łukasz Giemzik
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij