Sezon w pełni, korki wróciły

Fot. Magdalena Wojtarowicz, Andrzej Mastalski 2020.07.26 16:17 / news / czytano 1032 / opinie 0

Przebudowa ronda zakończyła się, jednak korki pozostały. Dzisiaj kierowcy stoją od Krośnicy oraz od mostu na Sewerynówkę w Szczawnicy do ronda w Krościenku n.D.

W miniony piątek odbioru technicznego ronda turbinowego dokonał sam Marszałek Województwa Witold Kozłowski w towarzystwie parlamentarzystów senatora Jana Hamerskiego, poseł Anny Paluch oraz dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie i władz lokalnych. 

- Realizacja tej inwestycji pozwoliła zwiększyć przepustowość ważnego węzła drogowego, co istotnie wpłynie na płynność ruchu pojazdów w tej okolicy - zapewniał w piątek Marszałek. 

Weekend pokazał, że inwestycja warta ponad 1,7 mln złotych chyba niewiele zmieniła.

W ramach inwestycji przebudowano rondo wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Obecnie posiada ono po dwa pasy na wlotach od strony Nowego Sącza oraz Szczawnicy. Przebudowane zostały także chodniki oraz przejścia dla pieszych, które wyposażono w dedykowane oświetlenie, co w znacznym stopniu podniosło poziom bezpieczeństwa pieszych oraz komfort kierowców. W obrębie skrzyżowania zainstalowano urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz, Andrzej Mastalski
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij