Sprawdzą prędkość laserem - antyradar nie pomoże

Fot. Arch. KPP Nowy Targ 2016.05.20 14:04 / news / czytano 2023 / opinie 0

Nowoczesny sprzęt - laserowy miernik, służący do ujawniania wykroczeń drogowych, trafił do policjantów z nowotarskiej komendy.

W dniu dzisiejszym tj. 20 maja br. w nowotarskiej komendzie odbyło się uroczyste przekazanie laserowego miernika prędkości ULTRALITE LTI 20-20 100LR przez Dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu Pana Waldemara Olszyńskiego w towarzystwie Tadeusza Kulki oraz Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisława Barnasia. Koszt takiego urządzenia wynosi 23 tysiące złotych.

Ten nowoczesny sprzęt będzie używany przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu na drogach powiatu nowotarskiego, który jest skutecznym urządzeniem w zakresie ujawniania wykroczeń na każdym rodzaju drogi, niezależnie od liczby pojazdów, ukształtowania terenu i infrastruktury.

Działanie miernika oparte jest na pomiarze odległości i czasu powrotu wysyłanej wiązki lasera. Dla antyradarów miernik jest niewykrywalny. Działa na baterię więc można go używać z dala od radiowozu, a urządzenie może działać w temperaturach od -30 do +60⁰C. To urządzenie dokonuje pomiaru (odjazd i najazd) i wyświetla prędkość poruszającego się pojazdu (zakres prędkości do 320 km/h) oraz odległość w jakiej ten pomiar został wykonany (zasięg do 1200 m).
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij