Sprzęt ratowniczy dla Gminy Krościenko z Funduszu Sprawiedliwości

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie 2017.11.24 14:04 / news / czytano 1877 / opinie 0

23 listopada 2017r. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie, Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podpisał z Gminą Krościenko umowę na dotacje z Funduszu Sprawiedliwości z przeznaczeniem na zakup sprzętu ratowniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Krościenko.

W uroczystości podpisana umów udział wzięli Wójt Gminy p.Jan Dyda, Skarbnik Gminy p. Dominika Działowska oraz Prezes Zarządu Gminnego Oddziału Związku OSP RP p.Piotr Ciężkowski

Konkurs na terenie województwa małopolskiego był organizowany pilotażowo. W odpowiedzi na ogłoszenie naboru o udział w programie, złożonych zostało ponad 170 wniosków, w tym również z gminy Krościenko, który uzyskał pozytywną weryfikację. Jak podkreślił na spotkaniu Minister Sprawiedliwości „do Funduszu Sprawiedliwości wpływają pieniądze od ludzi, którzy dopuścili się przestępstwa, złamali prawo, uczynili krzywdę innym. Będzie on realnie i namacalnie służył mieszkańcom Małopolski"

Dotacja dla gminy wynosi 119 720, 00 zł w ramach, której zostanie zakupiony sprzęt do ratowania zdrowia i życia ludzi m.innymi: defibrylator, zestaw Holmatro, torby medyczne PSPR-1, aparaty powietrzne.

- Pomoc dla jednostek OSP ze strony Ministra Sprawiedliwości jest ukłonem w stronę ludzi, którzy niosą natychmiastową pomoc. Dzięki temu sprzętowi nasi strażacy będą mogli jeszcze sprawniej działać i jeszcze lepiej służyć mieszkańcom i turystom - stwierdził Jan Dyda Wójt Gminy Krościenko.

Autor: Krystyna Kubik
Źródło: UG Krościenko n.D
Zdjęcia: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij