Stanisław Gawęda: Drodzy mieszkańcy Gminy Krościenko nad Dunajcem (art.sponsorowany)

Fot. 2018.10.19 16:05 / news / czytano 2347 / opinie 0

Przed nami wybór, który zdecyduje o kolejnych 5 latach naszej Gminy. Okres kampanii to czas gdy wraz z kandydatami na radnych z KWW Razem dla Gminy przedstawialiśmy Państwu program wyborczy, zarówno w rozmowach bezpośrednich, na spotkaniach przedwyborczych oraz za pośrednictwem naszego profilu na facebook’u.

Każdy Państwa głos był i pozostaje dla nas bardzo ważny, dlatego zarówno w kampanii, jak również w założeniach programu, dialog społeczny był dla nas priorytetem. Należy dać społeczeństwu możliwość wypowiedzenia się i decydowania o sprawach, które ich dotyczą. Władza ma służyć i słuchać mieszkańców, a nie ustawiać ich po kątach.
 
Wśród kandydatów na radnych z naszego Komitetu są ludzie w różnym wieku, są młodzi ze świeżym spojrzeniem na sprawy Gminy, a także ludzie pełniący funkcję radnych przez kilka ostatnich kadencji, sołtysi, prezesi klubów sportowych, prezesi OSP oraz  kierownik  regionalnego zespołu pieśni i tańca. Są to ludzie zaangażowani od lat w sprawy lokalnej społeczności i pracujący na jej rzecz na różnych płaszczyznach. Kandydat na wójta Stanisław Gawęda, to człowiek, który przez 12 lat kierował naszą Gminą zmieniając w sposób zdecydowany jej wizerunek,  człowiek charakteryzujący się wielką pasją i oddaniem sprawom jej mieszkańców,  człowiek, który nie bał się rozmów i zawsze otwarty był na Państwa zdanie. Zarządzanie Gminą, tak jak każdy inny zawód,  wymaga doświadczenia i nie polega wyłącznie na roztaczaniu wizji i obietnic, ale na ich realizacji. Po wyborach przychodzi  rzeczywistość, w której trzeba mieć wiedzę, kompetencje i umiejętności jak obietnice te spełnić. Jeżeli przymiotów  tych brak, nie sposób optymalnie i skutecznie kierować sprawami Gminy. Ostatnie cztery lata, ale również obecna kampania wyborcza, pokazały jak bardzo ważnymi, oprócz skuteczności w działaniu, jest  również otwartość na współpracę z mieszkańcami, radnymi, sołtysami i przedsiębiorcami. W przeciwieństwie do okresu kończącej się kadencji, u nas zawsze drzwi były i pozostaną dla wszystkich tych osób otwarte. 

Cztery lata temu obecny włodarz zapowiadał wielkie zmiany. Roztoczono wizję gminy z basenami podgrzewanymi solarami, pętlami  gorczańską  i pienińską, wyciągami narciarskimi wraz gondolą, obiecywano inną jakość w funkcjonowaniu naszej Gminy. Czas ocenić czy zapowiadane zmiany nastąpiły i czy  zmiany te poprawiły jakość  życia mieszkańców całej Gminy. Z pewnością zauważalnymi po ostatnich wyborach zmianami było: zatrudnienie doradcy spowodowane brakiem doświadczenia władzy obejmującej urząd, zamknięcie się nowej władzy na mieszkańców, wprowadzenie audiencji do wójta, zahamowanie inwestycji w gminie, nepotyzm oraz brak sprawiedliwego podziału środków pieniężnych pomiędzy miejscowości naszej  Gminy. Czy takich zmian oczekiwali Mieszkańcy? Czy za takimi zmianami głosowali cztery lata temu? Teraz zamiast rozliczyć się ze składanych obietnic wyborczych, przedstawiane są kolejne (już inne), tak jakby o tamtych wyborcy mieli już zapomnieć. Ponadto projekty zaplanowane, a jeszcze niewykonane przedstawiane są jako sukces i ujmowane w słupki wykonanych zadań, wprowadzając tym samym wyborców w błąd. Co jednak najbardziej niepokojące, władza nie podejmuje dialogu z wyborcami, mieszkańcami oraz kontrkandydatami, ignorując zupełnie zadawane przez nich niewygodne pytania. 
 
Jak pozostali kontrkandydaci, my również obiecujemy Państwu zmiany - zmiany na lepsze. Pokazujemy Państwu zarówno ambitne projekty, które znacząco poprawią życie w naszej Gminie oraz przedstawiamy zadania mniej chwytliwe medialnie, które jednak w trybie pilnym trzeba dla Państwa wykonać. Różnica jest jednak taka, że my wiemy jak te zmiany przeprowadzić i jako osoby czynu zrobimy to. Przedstawiliśmy Państwu konkretny program wyborczy dla każdej z miejscowości oraz dla całej Gminy. Proszę Państwa, to nie same obietnice, ale działanie jest teraz najważniejsze dla naszej społeczności. Wyciągnijmy wnioski z wyboru dokonanego 4 lata temu i postawmy na osoby, które żmudną codzienną pracą zmienią naszą Gminę  i będą dbali o Państwa potrzeby. My gwarantujemy, że swoje obietnice zrealizujemy – wiemy bowiem jak to zrobić i znamy ograniczenia na jakie możemy napotkać. Wiek, który jest głównym zarzutem kierowanym w stronę naszego kandydata na wójta, stanowi tak naprawdę jego atut. Za atutem tym głosowali  mieszkańcy takich miast jak prężnie rozwijający się Kraków oraz  Rzeszów, a na terenie Podhala mieszkańcy m.in. takich gmin jak Zakopane, Bukowina Tatrzańska, Kościelisko, Poronin, Nowy Targ i Ochotnica Dolna .  Niech nasz wybór będzie podyktowany tym, co kandydaci będą potrafili dla naszej Gminy zrobić, a nie tym ile mają lat. Do zrobienia jest bowiem po mijającej kadencji bardzo wiele.
 
Dziękujemy Państwu za wszystkie pytania i uwagi oraz czas poświęcony na rozmowy z naszymi kandydatami podczas kończącej się kampanii wyborczej. Zachęcamy do udziału w głosowaniu w dniu 21 października 2018 roku. Nie pozostawiajmy sprawy przypadkowi i idźmy na wybory. Prosimy o Państwa głos na kandydatów na radnych KWW Razem dla Gminy oraz na kandydata na wójta Stanisława Gawędę. 

                                                                                                     Do zobaczenia przy urnach
                                                                                                        KWW Razem dla Gminy

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij