Strażackie święto w gminie Krościenko n.D

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2019.05.05 11:45 / news / czytano 1958 / opinie 0

Strażacy ochotnicy z gminnych jednostek OSP rozpoczęli świętowanie od uroczystej mszy św. Następnie w barwnej i głośnej defiladzie przeszli ulicami Krościenka.

W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe z jednostek OSP z terenu gminy, a całą uroczystość swoją grą uświetniła Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Krościenku n.D.

To międzynarodowe święto strażaków obchodzone jest 4 maja, w dniu wspomnienia w kościele katolickim Świętego Floriana. Święto Floriana, patrona wszystkich strażaków, ma długą historię. Święty stał się ich orędownikiem po pożarze na krakowskim Kleparzu w 1528 roku, gdzie znajdowały się jego relikwie. Ogień zajął wtedy okoliczne budynki, ocalając w znacznej mierze kościół św. Floriana. Od tego czasu męczennik jest patronem walki z pożarami. W dniu wstąpienia do służby zawodowej strażacy ślubują między innymi ofiarność i męstwo w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego, i wszelkiego mienia.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij