Świadek historii po remoncie

Fot. 2021.01.11 11:09 / news / czytano 368 / opinie 0

Pod koniec grudnia 2020 r. zakończył się remont zabytkowego budynku w os. Skałka w Ochotnicy Górnej. Budynek był świadkiem wielu doniosłych wydarzeń o znaczeniu ponadlokalnym. 

Zachował się w formie praktycznie nie zmienionej od 1944 roku co czyni go niezwykłym świadkiem historii i jedyną w swoim rodzaju pamiątką po partyzantach 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK. Budynek, wraz z upływem czasu, niszczał, dlatego jego remont uznano za priorytetowy.

Budynek został wyremontowany dzięki pozyskanemu przez Gminę Ochotnica Dolna dofinansowaniu ze środków pozostających w dyspozycji Ministra do spraw Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju 2020” na realizację zadania „Pamięci wałczących”.
Autor: oprac.red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij