Święto Bożego Ciała

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.05.30 14:32 / news / czytano 6761 / opinie 2

Dzisiaj obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w Kościele, w którym katolicy wyznają wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Z tej okazji w całym kraju odbywają się uroczyste procesje.

Procesja zatrzymuje się przy czterech ołtarzach polowych, przy których czytane są fragmenty Ewangelii. W Polsce jako pierwszy wprowadził to święto bp Nankier w 1320 roku w diecezji krakowskiej a pod koniec XIV wieku święto Bożego Ciała było obchodzone już we wszystkich diecezjach w Polsce. Było ono zawsze zaliczane do świąt głównych. Od końca XV wieku przy okazji tego święta udzielano błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Uroczystość ma charakter dziękczynny.

Procesja Bożego Ciała w  Krościenku n/D rozpoczęła się Mszą świętą w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza, po której wierni przeszli ulicami miejscowości zatrzymując się przy czterech ołtarzach. 
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

kmirek2013.06.01 21:06
bardzo ładne fotki ,(brakuje fotki z 'duszą' takiej jaka jest na ostatniej -ołtarza-starej fotografii )
michał2013.05.31 20:05
dzięki za zdjęcia!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij