Sylwester pod Gwiazdami - jak w Szczawnicy witano Nowy Rok 2014

Fot. Janusz Wojtarowicz 2014.01.01 12:31 / news / czytano 7478 / opinie 0

Plenerowa impreza sylwestrowa skupiona wokół sceny przy dolnej stacji Kolei Linowej na Palenicę przyciągnęła przed północą setki osób. Hucznie świętowano Nowy Rok także w Dworku Gościnnym.

Sylwester Pod Gwiazdami w Szczawnicy rozpoczął się przed godziną dziesiątą występem zespołu rockowego "Gravity"z charyzmatycznym hiszpańskim frontmanem na czele. Z czasem plac pod kolejką zapełniał się coraz bardziej, przed północą i zaplanowanym pokazem sztucznych ogni,  imprezowiczów rozgrzewał drugi zespół rockowy "Johnny". Po północy mieszkańcom i turystom życzenia noworoczne złożył dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy Piotr Gąsienica. Zorganizowany pokaz sztucznych ogni przy muzyce Ludwiga van Beethovena trwał kilkanaście minut, a zorganizowana przez Urząd Miasta i Gminy Szczawnica oraz szczawnicki MOK impreza zakończyła się godzinną dyskoteką w Nowym Roku 2014.

Impreza plenerowa w Szczawnicy jest tradycją, jako największa impreza otwarta w naszym regionie przyciąga rokrocznie tysiące turystów i mieszkańców z całych Pienin. Organizatorzy zapraszają już na kolejnego Sylwestra, który być może odbędzie się w bardziej zimowej scenerii.

Na pokazie sztucznych ogni nie zabrakło części gości bawiących się w Dworku Gościnnym, który w tym roku organizował Sylwestra z muzyką i... smażeniem krewetek na żywo. Dobre jedzenie i zespół muzyczny Spider Band zapewnił wyśmienitą zabawę do rana, a po północy królował tam Elvis Presley.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij