Szczawnica: 20 tysięcy na opiekę stomatologiczną dla dzieci

Fot. 2016.01.15 15:53 / news / czytano 1725 / opinie 0

W roku 2015 zostało pierwszy raz podpisane porozumienie pomiędzy Burmistrzem Miasta i Gminy Szczawnica oraz Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Szczawnicy „SANACJA” reprezentowanym przez Barbarę Kalatę – Gurgul w sprawie opieki stomatologicznej dla dzieci z terenu miasta i gminy Szczawnica. 

Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród rodziców dzieci z terenu miasta. 

W bieżącym roku podobna umowa została przygotowana i zaproponowana przez Burmistrza Miasta do podpisania przez NZOZ „Sanacja”. Z usług będą mogły korzystać dzieci i młodzież z terenu Szczawnicy, Jaworek i Szlachtowej w wieku do szesnastu lat. W pierwszej kolejności w ramach porozumienia będą przyjmowani pacjenci wymagający natychmiastowej pomocy, czyli z bólem zęba, z postępującą próchnicą oraz kwalifikujące się do usunięcia zęba. NZOZ Sanacja został ponadto zobowiązany do wykonania bezpłatnych przeglądów stomatologicznych dla dzieci przedszkoli, szkół podstawowych, oraz młodzieży gimnazjalnej.
 
Wniosek i propozycję porozumienia jeszcze w listopadzie zeszłego roku pozytywnie zaopiniowały stosowne Komisje Rady Miejskiej, a w tym w szczególności Komisja Edukacji i Spraw Społecznych.
 
- Mając na uwadze dotychczasową dobrą współpracę z NZOZ Sanacja i duże zainteresowanie jakim do tej pory cieszyły się nieodpłatne świadczenia stomatologiczne zaopiniowaliśmy pozytywnie przeznaczenie na ten cel środków finansowych i zabezpieczyliśmy stosowną kwotę w budżecie miasta na ten rok – Przewodniczący Komisji Edukacji Jacek Śliwiński.

Taka darmowa oferta medyczna w prezencie od gminy to w regionie Podhala rzadkość. Kiedyś niemal w każdej szkole podstawowej był gabinet dentystyczny. 

- Kwota która została zabezpieczona w tym roku jest taka sama jak w poprzednim roku. Planujemy wydać na opiekę stomatologiczną 20 tys. zł., ale ważniejszym jest, że w naszych szkołach wszystkie dzieci zostaną przez panią dentystkę zdiagnozowani, a rodzice będą mieć świadomość potrzeb w tym zakresie. – Grzegorz Niezgoda – Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij