Szczawnica bez promocji, ale za to z nowym dyrektorem MOK

Fot. 2017.06.08 13:11 / news / czytano 2325 / opinie 0

We wtorek w Urzędzie Miasta i Gminy Szczawnica rozstrzygnięty został konkurs na dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Oficjalną informację o wyborze dzisiaj podał na swoim profilu facebookowym burmistrz Szczawnicy.

- Wracam do współpracy z długoletnim moim Sekretarzem Miasta z którym współpracowałem w kadencjach 2006-2010 i 2010-2014. Po ponad dwóch latach ponownie będziemy współpracować - napisał burmistrz Niezgoda przybliżając sylwetkę nowo wybranego dyrektora Tomasza Hurkałę.

Przypomnijmy. Umowa z Tomaszem Hurkałą jako ówczesnym sekretarzem miasta rozwiązana została w 2014 roku na mocy porozumieniem stron, burmistrz Szczawnicy i były sekretarz publicznie skonfliktowani byli później sprawą cen ścieków w Szczawnicy, m.in. podczas zażyłej dyskusji w mediach społecznościowych i dyskusją na żywo, którą przeprowadziła redakcja Radia RDN Nowy Sącz w Dworku Gościnnym początkiem 2016 roku. Dzisiaj jak podkreśla burmistrz nowego dyrektora czeka sporo pracy, bo w lipcu rozpoczyna się w Szczawnicy "Lato Pienińskie", a wraz z nim wiele wakacyjnych imprez. Tomasz Hurkała w wyniku wtorkowego głosowania otrzymał 3 głosy, a dwie osoby nie oddały swojego głosu na żadnego z kandydatów. Stanowisko dyrektora zostało mu powierzone na okres 5 lat.

Ale to nie jedyne zmiany w szczawnickim magistracie. Ogłoszony w marcu br. nabór na wolne stanowisko urzędnicze – stanowisko ds. promocji, turystyki, kultury i sportu z przyczyn organizacyjnych został unieważniony.

- Musimy zastanowić się na co nas stać, zbilansować budżet, przeanalizować imprezy czekające nas w nadchodzącym sezonie wakacyjnym. Póki co promocją UMiG zajmie się stażystka i na razie nie będziemy ogłaszać nowego naboru - mówi Niezgoda.

Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij