Szczawnica idealnym miejscem na wyprawy trekkingowe i nordic walking - przewodnik

Fot. 2015.07.22 15:40 / news / czytano 3513 / opinie 0

W Szczawnicy opracowano pierwszy przewodnik skierowany nie tylko dla pieszych turystów, ale również dla osób uprawiających trekking oraz nordic walking.

Potrzeba rozpropagowania Szczawnicy oraz jej najbliższych okolic, jako miejsca uprawiania rekreacji spacerowej dostępnej nie tylko dla wykwalifikowanych turystów, lecz także dla osób dążących do poprawy swojej kondycji fizycznej, stała się ważnym kierunkiem działań Pienińskiego Oddziału PTTK w Szczawnicy.

To właśnie dzięki inicjatywie i zaangażowaniu członków Oddziału oraz udzielonemu przez Miasto i Gminę Szczawnica wsparciu, udało się w bieżącym roku wydać przewodnik turystyki górskiej pt. „Szlaki pełne zdrowia”.

Publikacja szczegółowo opisuje 14 zróżnicowanych pod względem trudności tras pieszych obejmujących swym zasięgiem bliższe i dalsze okolice Szczawnicy łącznie z terenami sąsiadującej z kurortem – Słowacji. Trasy podzielone zostały ze względu na dystans na trasy krótkie (od 2 do 4 godzin), średnie (od 4 do 6 godzin) oraz długie będące jednocześnie najbardziej ambitnymi, których czas przejścia sięga powyżej 6 godzin.

Najnowszy przewodnik podpowiada turystom jak poznać Szczawnicę i jej okolice, a także sugeruje jak aktywnie i ciekawie spędzić krótkotrwały wypoczynek lub urlop w jednym z najpiękniejszych zakątków południowej Polski.

Na stronach przewodnika nie zabrakło odniesień do opisów historycznych, ciekawostek oraz wielu pięknych fotografii, które stanowią przedsmak lokalnej atmosfery oraz podkreślają atrakcyjność naszego regionu.

Trasy opisane w publikacji wyznaczone zostały w terenie poprzez oznakowanie poszczególnych szlaków za pomocą loga tj. zielonych listków na żółtym tle, które wskazują poszczególne kierunki marszu.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij