Szczawnica w kwiatach

Fot. 2019.06.13 07:13 / news / czytano 735 / opinie 0

Odpowiedni dobór kwiatów i tworzenie z nich harmonijnych wzorów to sztuka wymagająca cierpliwości i codziennej pielęgnacji. Wiedzą o tym mieszkańcy Szczawnicy, w której od kilku lat szczególny nacisk kładzie się na piękne aranżacje kwiatowe cieszące oko od wiosny aż do późnej jesieni.

W tym roku donice i rabaty zdobi prawie 13 tysięcy różnorodnych roślin, wśród których znalazły swoje miejsce m.in. begonia, zielistek, krakowiak, szałwia, dalia, starzec, euphorbia, coleus, lubularia, lobelia, aksamitka, pelargonia oraz niecierpek. Ich utrzymaniem oraz późniejszą kosmetyką zajmie się Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Szczawnicy. Wiele roślin wykorzystanych zostało do obsady figur kwiatowych takich jak m.in. wiewiórka, słoń, herb miasta czy zegar, których nieustanne upiększanie i hodowla będzie spoczywać na barkach MZGK.

Kwiaty są jednym z najbardziej efektownych elementów dekoracyjnych w miejscach użyteczności publicznej. Podkreślają nie tylko piękno zabytkowych obiektów i nowoczesnych budynków, ale przede wszystkim poprawiają nastrój ich mieszkańców i dodają miastom świeżości i elegancji.

Wizytówką rozpoznawczą Szczawnicy jest m.in. zegar kwiatowy oraz kwiatowe figury zlokalizowane przy miejskich deptakach, a także utkane w centrum miasta rabaty z kwiatów.

W Parku Górnym oraz w Parku Dolnym starannie dobrane grupy drzew i krzewów wraz z lustrzaną powierzchnią stawu czy też szumem strumienia emanują nastrój spokoju i wytchnienia. Stąd obydwa parki są ulubionym miejscem niedzielnych spacerów Szczawniczan i miejscem wypoczynku turystów.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij