Szkoła Podstawowa w Kluszkowcach odebrana

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2017.03.22 17:44 / news / czytano 2797 / opinie 0

Nowy, pięknie reprezentujący się budynek Szkoły Podstawowej z przedszkolem II oddziałowym w Kluszkowcach gotowy na przyjęcie dzieci. Z dniem 13 marca 2017 r. szkoła uzyskała pozwolenie na użytkowanie, które uprawomocni się po 14 dniach.

O budowie szkoły w Kluszkowcach pisaliśmy wielokrotnie, szczegółowo opisując każdy kolejny etap budowy. Razem z wiosną nadszedł czas, aby doprowadzić inwestycję ostatecznie do końca i otrzymać konieczne zezwolenia. 

Budynek szkolny zarówno z zewnątrz, jak i od środka wykończony został w duchu nowoczesności oraz z myślą o zapewnieniu komfortu dla jego użytkowników. Część z pomieszczeń jak sale przedszkolne, czy szatnie wyposażone zostały w piękne kolorowe meble i szafki. Pozostałe pomieszczenia jak pokój nauczycielski, sekretariat, czy biuro dyrektora szkoły czekają już na kadrę. Jeszcze w kwietniu 2017 r. samorząd gminny złoży wniosek do Ministra Edukacji Narodowej o dofinansowanie na doposażenie szkoły w zakresie sprzętu szkolnego oraz pomocy dydaktycznych. 
 
Po spełnieniu procedury przekazania budynku do użytkowania, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowalnego w Nowym Targu wydał decyzję na użytkowanie, która z dniem 27 marca 2017 r. uzyska prawomocność. Budynek, zatem czeka już tylko na uczniów, którzy gwarem szkolnym wypełnią korytarze placówki. 

Dbając by najmłodsi mieszkańcy wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2017/2018 mogli korzystać z pięknych kolorowych sal, samorząd gminny poczynił kroki do zmiany siedziby Gminnego Przedszkola Publicznego w Kluszkowcach. Z dniem 1 września 2017 r. przedszkolaki powędrują do nowej Szkoły Podstawowej, gdzie będzie mieścić się oficjalna siedziba gminnego przedszkola, w którym w dalszym ciągu będą funkcjonować dwa oddziały przedszkolne. Wzrośnie ilość miejsc w przedszkolu z 42 do 50, dla dzieci 3,4, i 5 letnich. Przedszkolaki będą mieć do dyspozycji dwie komfortowo urządzone sale do zajęć i zabaw edukacyjnych z pełnym zapleczem sanitarno – higienicznym. Sprzęt dostosowany do wieku dzieci, posiadający niezbędne atesty i certyfikaty, szafki dla każdego dziecka, stoliki i krzesełka, kąciki tematyczne. Ponadto przedszkole posiada obszerną szatnię oraz jadalnię z zapleczem kuchennym. Wyżywienie w przedszkolu będzie w formie cateringu. 
 
Zarówno szkoła podstawowa, jak również mieszczące się w jej budynku przedszkole odpowiada wysokim standardom nauczania i po wielu trudach stanowi kolejny dowód samorządowej zaradności i dobrej współpracy z poszczególnymi instytucjami w gminie. 
Autor: Aneta Markus
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij