Trwa cisza wyborcza. Jutro głosowanie

Fot. 2014.05.24 08:25 / news / czytano 1856 / opinie 0

O północy rozpoczęła się cisza wyborcza. Do jutra, do godziny 21.00 czyli do zamknięcia lokali wyborczych nie wolno prowadzić żadnej kampanii wyborczej.

W najbliższą niedzielę odbędą się w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. Spośród prawie 1300 kandydatów, wybierać będziemy 51 deputowanych, którzy będą reprezentować Polskę na forum Unii Europejskiej.

Lokale wyborcze otwarte będą od godziny 7.00 do 19.00. Utworzono niemal 26 tys. obwodowych komisji wyborczych w całym kraju.

Państwa Komisja Wyborcza informuje, że zakazane jest rozrzucanie ulotek, rozklejanie plakatów, organizowanie manifestacji i wieców wyborczych. Nie wolno też publikować sondaży. Naruszenia ciszy wyborczej są wykroczeniem zagrożonym karą grzywny, natomiast za publikację sondażu wyborczego grozi kara od 500 tysięcy do miliona złotych.

Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij