Trwa modernizacja i rozbudowa i oczyszczalni ścieków w Tylmanowej

Fot. 2019.11.11 19:09 / news / czytano 550 / opinie 0

Trwają prace związane z modernizacją i rozbudową oczyszczalni ścieków w Tylmanowej. Oczyszczalnia po modernizacji oraz rozbudowie zwiększy znacznie swoją przepustowość (o około 50%), co oznacza że po zakończeniu tej inwestycji oczyszczalnia będzie mogła swobodnie przyjąć i oczyścić wszystkie ścieki sanitarne z terenu Gminy, z uwzględnieniem ruchu turystycznego oraz planowanej rozbudowy  infrastruktury mieszkaniowej i turystycznej.

W tym momencie trwają roboty związane z wykonaniem żelbetowego zbiornika - reaktora, mającego mieścić urządzenie techniczne w ramach nowego ciągu technologicznego. Powstaje również nowy budynek, który ma mieścić pompownię główną wraz z 1 stopniem mechanicznego oczyszczania ścieków, a także budynek mieszczący urządzenia i instalacje dla 2 stopnia mechanicznego oczyszczania ścieków.

Przed końcem roku planowane jest zakończenie robót stanu surowego, natomiast cała inwestycja ma być ukończona do połowy 2020 roku.

Inwestycja realizowana jest przez Gminę Ochotnica Dolna, przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej oraz środków krajowych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Warto wspomnieć, że obecnie ponad 95% mieszkańców Gminy Ochotnica Dolna korzysta z sieci kanalizacji sanitarnej, co oznacza, że jesteśmy liderem w tym zakresie, nie tylko w skali regionu , ale także w skali całego kraju.

Gmina Ochotnica Dolna realizując konsekwentnie działania związane z ochroną środowiska naturalnego dąży do kompleksowego rozwiązania problemów związanych z gospodarką ściekową na terenie gminy. W ramach tych działań stale rozbudowywana jest sieć kanalizacyjna, do której przyłączane są kolejne budynki. Obecnie przygotowywany jest również projekt, w ramach którego budynki, których podłączenie do kanalizacji ściekowej jest technicznie lub ekologicznie nieuzasadnione mają być wyposażone w przydomowe oczyszczalnie ścieków.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij