Turyści w górach - są pierwsze interwencje

Fot. 2020.05.01 21:36 / news / czytano 683 / opinie 0

Dzisiaj nie obyło się bez interwencji ratowników GOPR. Pomimo nie najlepszej pogody na majówkę w góry zawitało całkiem sporo turystów.

Przed godzinie 15:00 do ratowników dociera zgłoszenie o wypadku rowerowym pod Runkiem w masywie Lubania w Gorcach, gdzie 16-letni chłopak doznał na skutek upadku chwilowej utraty przytomności oraz ogólnych potłuczeń. Po zabezpieczeniu przez dwa zespoły GOPR ewakuowano go do karetki.
Godzinę później GOPR otrzymuje zgłoszenie o zaginięciu 13-latka w lesie nieopodal Krościenka. Policja prosi o wsparcie ratowników. W trakcie działań udaje się szybko odnaleźć chłopca i przekazać go rodzinie. Akcja kończy się przed godzina 18:00.

W związku z zapowiadanymi opadami oraz burzami radzimy rozważnie planować wędrówki, a w górach zachować ostrożność. Numer Ratunkowy w Górach: 985. Przypominamy też o aplikacji Ratunek.
Autor: Oprac. red.
Źródło: Fb GOPR Podhale
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij