Tylmanowa: Bezpieczniej do Ośrodka Zdrowia

Fot. 2020.12.17 12:40 / news / czytano 1294 / opinie 0

W Tylmanowej, obok nowego ośrodka zdrowia, powstało przejście dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 969 (odcinek 090 km około 6+680). 

Lokalizację przejścia wybrano mając na względnie zapewnienie bezpieczeństwa ruchu i ograniczenia prawne - wyznaczono odległość widoczności na zatrzymanie 120 m. W wyniku analiz inżynierów stwierdzono, że przejście nie może być zlokalizowane idealnie na przeciw ośrodka zdrowia. Projektant wykonał je możliwie najbliżej, w projekcie musiał uwzględnić wszystkie ograniczenia prawne. Elementami ograniczającymi widoczność na odcinku drogi jest balustrada U-11a i U-12a po stronie prawej na przepuście i łuku poziomym w km 6+550. Projektowana lokalizacja przejścia zapewnia widoczność na zatrzymanie dla prędkości 80km/h oraz wzajemną widoczność pieszy – pojazd na odcinku min 120 m w obu kierunkach.

W związku z wyznaczeniem przejścia zaprojektowano także zmiany w oznakowaniu poziomym. Znaki D-6 zlokalizowano w bezpośredniej bliskości słupów oświetleniowych.

Nowe przejście dla pieszych zostało oświetlone w systemie tzw. „inteligentnych przejść dla pieszych”.

Trwają także prace związane z doświetleniem przejścia dla pieszych w Tylmanowej przy remizie OSP.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij