Tylmanowa: Strefa aktywności oddana do użytku

Fot. 2021.01.08 15:03 / news / czytano 266 / opinie 0

Wraz z końcem roku 2020 dobiegły końca prace związane z modernizacją i rozbudową infrastruktury rekreacyjno-sportowej w os. Mastalerze w Tylmanowej przy Szkole Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego.

W ramach zadania powstała: strefa zabaw oraz strefa sportowa składająca się z siłowni zewnętrznej oraz skoczni do skoku w dal. Przestrzeń przeznaczona jest do rekreacji uczniów oraz mieszkańców Tylmanowej. Koncepcja uwzględniała także stworzenie „klasy na wolnym powietrzu” z ławkami oraz stołem do gier, a także sprawnościowego placu zabaw. Poszczególne strefy funkcjonalne oddzielone zostały żywopłotami, które maskują także ogrodzenie terenu.

W projekcie uwzględniono adaptację istniejących urządzeń placu zabaw wraz z koniecznością przeniesienia trzech urządzeń. Uwzględniono także wymianę istniejącej zużytej, gumowej nawierzchni bezpiecznej amortyzującej upadki, na nową. Całość projektu została uzupełniona zielenią, która spaja przestrzeń służącą do nauki i relaksu, siłownię oraz strefę placu zabaw.

Zostało zamontowanych pięć urządzeń siłowni zewnętrznej:  1-  Runner + - biegacz, 2 - Pendulum Twist - wahadło + twister, 3 - Power Row – wioślarz 4 - Power Loop – Orbitrek, 5- Stepladder  - drabinka, a także  powstałą bieżnia do skoku w dal, dwa sprawnościowe urządzenia placu zabaw: bierki i linarium oraz elementy małej architektury tj. ławki oraz stoły.

Stworzona specjalnie dla różnych grup wiekowych, bezpieczna oraz dostosowana do oczekiwań i potrzeb mieszkańców w różnym wieku, infrastruktura sportowo - rekreacyjna posłuży rozwojowi zarówno fizycznemu, jak i psychicznemu.

Projekt otrzymał dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa - MIRS” w 2020 roku.
Autor: oprac.red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij