Uczniowie ze szkoły w Krośnicy przystąpili do akcji bicia rekordu w resuscytacji

Fot. Katarzyna Bochnak 2018.10.21 15:20 / news / czytano 1201 / opinie 0

16 października obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji 50 uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy wraz z nauczycielami przystąpiło do bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo- oddechowej przez jak największą liczbę osób w ciągu 30 minut. 

Bicie rekordu ma zasięg ogólnopolski. Zostało zainicjowane przez WOŚP w 2013 roku. Odbywa się w ramach programu edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować".
 
Akcja w  szkole, podobnie jak w całej Polsce, rozpoczęła się o godzinie 12:00. Została poprzedzona krótkim przypomnieniem,  w jaki sposób ratować ludzkie życie i jak ta umiejętność jest ważna. Uczniowie i nauczyciele z wielkim zaangażowaniem brali udział w akcji.

Autor: Katarzyna Bochnak
Zdjęcia: Katarzyna Bochnak
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij