Udogodnienia na ścieżce rowerowej w Szczawnicy

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.06.20 14:35 / news / czytano 2318 / opinie 0

Burmistrz wprowadza nowe udogodnienia na ścieżce pieszo-rowerowej wzdłuż Grajcarka i dalej wychodząc naprzeciw właścicielom psów, dla których odcinek ten jest częstym celem codziennych spacerów.

Wzdłuż promenady i ścieżki pieszo-rowerowej ustawiono specjalne kosze na psie nieczystości. Pojemniki wyposażone są w udostępniane za darmo worki i sprzęt potrzebny do sprzątania po czworonogach. Wzdłuż ścieżki zamontowano nowe barierki od przystani flisackiej w Szczawnicy do pawilonu wystawowego Pienińskiego Parku Narodowego. Nowe barierki są wyższe i dzięki temu bezpieczniejsze dla przechodniów i rowerzystów. Prace nad ich montażem trwały trzy tygodnie.

- W planach, poza wykonaniem barierek, mamy jeszcze odpowiednie oznakowanie ścieżki pieszo-rowerowej według najnowszych standardów - mówi burmistrz Grzegorz Niezgoda.

Końcowy odcinek drogi od pawilonu PPN do granicy ze Słowacją leży na terenie Pienińskiego Parku Narodowego i na tej trasie obowiązuje już zakaz wprowadzania psów. Po stronie słowackiej zakazu nie ma. 
Autor: Agnieszka Stopka / Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij