Unieważniony przetarg na odbiór odpadów komunalnych w Łapszach

Fot. 2013.04.29 15:19 / news / czytano 2509 / opinie 0

Gmina Łapsze Niżne z powodu zbyt wysokiej ceny najkorzystniejszej oferty unieważniła przetarg na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych.

Najkorzystniejsza cena zaoferowana w zamówieniu publicznym pn. "Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Łapsze Niżne - II postępowanie" przekroczyła prawie pięciokrotnie przeznaczone na ten cel środki w budżecie. Gmina z Łapsz od 1 lipca 2013 do 30 czerwca 2014 zamierza przeznaczyć na sfinansowanie odbioru odpadów komunalnych 150 000,00 złotych. Najkorzystniejsza złożona oferta na realizację zamówienia wyniosła 726 408,00 złotych. Była to jedyna oferta w przetargu. W poprzedni unieważnionym 12 kwietnia przetargu ta sama firma zaoferowała 764 640,00 złotych.


Gmina z Łapsz Niżnych jako pierwsza w regionie Pienin przeprowadziła przetarg wymuszony nową "ustawą śmieciową".  Unieważnia już drugie postępowanie i po raz drugi złożona została tylko jedna oferta. Wynik przetargu daje pogląd na to, ile mogą oferować firmy startujące w przetargach na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych. W takiej sytuacji przyjęte przez gminy stawki opłat dla mieszkańców za odbiór odpadów mogą okazać się niewystarczające.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij