Uwaga na oszustów podających się za pracowników banku, którzy w rozmowie telefonicznej wyłudzają hasła i loginy

Fot. 2019.08.16 09:57 / news / czytano 1096 / opinie 0

Oszuści dzwonią do klientów, podając się za pracownika banku. Taki telefon otrzymała we wtorek po południu mieszkanka powiatu tatrzańskiego. W trakcie rozmowy została poinformowana, że  doszło do włamania i zablokowania jej konta, a całą sprawą interesuje się CBŚ. 

Po przejściu weryfikacji rozmówca poprosił o dane potrzebne do odblokowania konta, czyli login i hasło. Kobieta podała wszystkie niezbędne dane potrzebne do zarządzania kontem i kolejne numery kodów potrzebnych do zatwierdzania transakcji będąc pewna, że rozmawia z pracownikiem banku. Po powrocie do domu zorientowała się, że jej konto zostało zablokowane. Później okazało się, że z jej konta zostało wykonane 11 przelewów na kwotę 55 tys. złotych. Na szczęście wszystkie udało się zablokować i kobieta nie straciła swoich oszczędności.

Pamiętaj !
Jeżeli odbierzesz taki telefon rozłącz się i skontaktuj ze swoim bankiem,
Nigdy nikomu nie podawaj loginu i hasła do swojego konta
Nie podawaj też kodów SMS, czy kodów ze zdrapek osobom postronnym, bo możesz stracić wszystkie oszczędności
Pamiętajmy, że w przypadku podania loginu i hasła przestępca dostanie się do naszego konta internetowego, a kiedy zmieni numer telefonu na swój SMS kody będą przychodziły na jego numer!
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij