W Niedzicy trwają Śpiskie Zwyki

Fot. Jakub Jamróz 2017.02.04 22:27 / news / czytano 1806 / opinie 0

W Niedzicy rozpoczęły się Śpiskie Zwyki - święto kultury, gwary, śpiewu, muzyki i obyczajów Zamagurza Spiskiego. Podczas pierwszego dnia w Muzeum - Zespołu Zamkowego w Niedzicy zaprezentowali się gawędziarze, skrzypkowie, śpiewacy oraz grupy śpiewacze.

- Cieszę się, że co roku przybywa uczestników konkursu. Dziękuję wszystkim, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą bo dzięki tej pracy nasza spiska kultura z pewnością nie zaginie - podkreśla Jakub Jamróz Wójt Gminy Łapsze Niżne.

W niedzielę 5 lutego na scenie Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentują się zespoły regionalne. Początek przeglądu o godzinie 12.00.

Autor: Oprac. red.
Źródło: FB wójta Jakuba Jamroza
Zdjęcia: Jakub Jamróz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij