W nocy wiało nawet 150 km/godzinę

Fot. Magdalena Wojtarowicz, Arch. OSP Szczawnica 2019.03.11 14:48 / news / czytano 2581 / opinie 0

Najwięcej zniszczeń nocna wichura wyrządziła w powiecie nowotarskim. Około 170 razy interweniowali w ciągu ostatniej doby strażacy z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego.

W regionie Pienin najwięcej widać było powalonych drzew, uszkodzonych reklam i zerwany dach przystanku. W części gminy Krościenko i w Ochotnicy Górnej mieszkańcy pozostawali bez prądu przez 12 godzin.

W Maniowach wiatr przeniósł blaszany garaż, W Czorsztynie zerwał dach przystanku autobusowego, na drogach: wojewódzkiej w Krośnicy leżało wiele drzew, które musieli usuwać strażacy, podobnie na drodze powiatowej z Krośnicy do Sromowiec. W dolnej Szczawnicy wichura zerwała dach z restauracji Nad Grajcarkiem a także powalone drzewa uszkodziły dachy budynków mieszkalnych. Na szczęścicie nie ma doniesień, aby ktoś ucierpiał. 

Dzisiaj po południu wiatr ma słabnąć do 70 km/h. 

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz, Arch. OSP Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij