W pierwszy dzień lata popłynęły wianki

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.06.22 11:29 / news / czytano 5879 / opinie 0

Tradycyjnie, w krościeńskim Amfiteatrze Pod Wierzbą, w pierwszy dzień lata mieszkańcy i przebywający w Pieninach goście puszczali wianki Dunajcem. Sobotnie popołudnie połączone było z występami artystycznymi na scenie amfiteatru.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 17.00 pokazem wschodnich sztuk walki sekcji z Grywałdu, na scenie przed publicznością zaprezentował się także zespół wokalny "Triola" z Pracowni Muzycznej „Triolki”. W pracowni tej działają obecnie 3 zespoły - Triolki, Triole i Triola. Kierują nimi pp. Mariola i Piotr Burcan. Zespół na scenie prezentuje się w m.in. w koncertach pieśni patriotycznych, kolęd, członkowie uczestniczą również w wielu konkursach, na szczeblach zarówno powiatowych, wojewódzkich, krajowych jak i międzynarodowych.

Nie zabrakło regionalnego akcentu w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Pieniny" z Krościenka n/D oraz koncertu Orkiestry Dętej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku n/D. Między występami prowadzona była licytacja i sprzedaż wianków,z której zostanie przeznaczony na Fundację Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych Oddział Krościenko n/D, Szczawnica, Konin, Bychawa oraz Tarnów, z którymi współpracuje Krystyna Aleksander - pienińska artystka i współorganizatorka sobotniej imprezy. 

Zabawę zakończyło wspólne puszczanie zakupionych i wylicytowanych wianków oraz występ zespołu Folk Power Music.

Organizatorem imprezy było Gminne Centrum Kultury w Krościenku n/D przy wsparciu Góralskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij