W Szczawnicy trwa I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.09.14 12:50 / news / czytano 6269 / opinie 0

Zawody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą odprawioną w szczawnickim kościele, po zakończeniu której na placu przy dolnej stacji PKL na Palenicę prezes spółki Thermaleo Krzysztof Mańkowski dokonał oficjalnego otwarcia Olimpiady. 

Do Szczawnicy przyjechało około 40 drużyn z całej Polski. Najwięcej z Małopolski, ale są też Ochotnicze Straże Pożarne z województw: zachodniopomorskiego, śląskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Pośród nich są też trzy drużyny żeńskie.  

Zakończenie zawodów pierwszego dnia przewidziane jest na godzinę 17.00. Godzinę później rozpoczną się występy sceniczne zespołów muzycznych a o 20.00 przeciąganie wozu strażackiego przez miejscowego strażaka. Pierwszy dzień zmagań zakończy się wspólną zabawą taneczną.

Jutro (w niedzielę) około godziny 10.00 rozpocznie się start drużyn w drugiej konkurencji sprawnościowej, połączony również z występami artystycznymi. Zakończenie i ogłoszenie wyników organizatorzy zaplanowali na około godzinę 15.30.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij