Waligóra w Ochotnicy

Fot. Robert Zieliński 2017.10.06 09:43 / news / czytano 705 / opinie 0

30 września 2017 r. odbyła się na terenie gminy Ochotnica Dolna pierwsza edycja Rajdu Waligóry - impreza, która jest jednocześnie przygodą: daje możliwość przemierzania najpiękniejszych szlaków, prowadzących do wyjątkowych miejsc jak i bezpośredniego zetknięcia się z wyjątkową przyrodą przepięknych Gorców.

Formuła zawodów na orientację jest inspiracją do kreatywnego działania, dając możliwość wyboru własnej trasy pomiędzy wyznaczonymi punktami. Ciekawa forma rywalizacji w połączeniu z silną konkurencją to dla uczestników skuteczna forma motywacji do wysiłku.

Do wyboru były 3 trasy: 50 i 100 km na rowerze oraz 50 km pieszo w limicie 11 godzin.

Zawody rozpoczęły się  w sobotę rano odprawą zawodników i przekazaniem im map z naniesionymi punktami kontrolnymi, które zawodnicy muszą zaliczyć w określonym czasie. Punkty te znajdowały się w różnych, najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejscach gminy.
Od zawodników zależało w jakiej kolejności i jakimi drogami będą się przemieszczali. Na trasie mieli do dyspozycji dwa punkty żywieniowe: na Studzionkach i Przełęczy Wierch Młynne. Głównym wyzwaniem rajdu  była próba pokonania 50 km pieszo lub 100 km na rowerze w limicie 8 godzin, udało się to tylko dwóm spośród około 140 startujących zawodników. Tylko oni otrzymali jako pierwsi zaszczytny tytuł „Waligóry”. Pozostali uczestnicy w większości zmieścili się w limicie czasu 11 godzin z wielką satysfakcją ukończenia tak wyczerpującego rajdu.

Po przybyciu na metę, każdy z zawodników otrzymywał pamiątkowy dyplom oraz specjalnie na tą okazję uwarzone piwo.
Uczestnicy mogli zakosztować naszych regionalnych produktów,  przygotowanych przez Związek Podhalan z Ochotnicy Dolnej a czas umilał przygrywając zespół Spod Gorca.

Wójt Gminy Stanisław Jurkowski udekorował zwycięzców medalami i nagrodami, następnie zaprosił wszystkich do kolejnej edycji rajdu w przyszłym roku.

Posiady i dyskusje trwały do późnego wieczora, przy rozpalonym ognisku i pieczonych kiełbaskach, impreza zakończyła się koncertem zespołu ochotnickiego KNT.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Robert Zieliński
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij