Wielkie Spiskie Granie z zespołem PIERSI

Fot. Janusz Wojtarowicz 2015.07.27 13:22 / news / czytano 8520 / opinie 0

Kolejny raz Gmina Łapsze Niżne pokazała, że może zorganizować jedną z lepszych imprez i nie szczędzi środków, w letniej propozycji kulturalnej regionu. Na koncercie gwiazdy wieczoru zespołu Piersi bawiło się ponad 4 tysiące osób.

Festiwal muzyczny trwający dwa dni na Spiszu w sobotę rozpoczął się od imprezy z DJ-em i występów scenicznych zespołów muzycznych: Taryfa Nocna oraz Iscariota.

W niedzielę na początek w atmosferę biesiady, bo takie było właśnie zamierzenie organizatorów, wprowadził zespół regionalny "Hajduki" z Łapsz Wyżnych oraz Orkiestra Dęta z Łapsz Niżnych. Nieco inny klimat muzyczny niż biesiadny zagrały zespoły: Buksa Łukasz OFM franciszkanin, duszpasterz młodzieży, rekolekcjonista, autor tekstów, wokalista oraz Vernyhora - kapela folkowa grająca ludową muzykę: ukraińską, rosyjską, słowacką, polską, łemkowską, bałkańską, która wykorzystuje oryginalne ludowe instrumenty takie jak ukraińska "sopilka".

Dawkę folkowych i rockowych doznań zapewnił koncert zespołu InoRos oraz Dirk Friends z Niemiec, z którym zaśpiewała kilka utworów Milena Walosik z Krościenka n.D. Na najmłodszych czekało widowisko muzyczne Wiolinka i Bemol z akcentami indiańskimi i Dzikiego Zachodu a na zakończenie długo wyczekiwana gwiazda wieczoru - zespół PIERSI.

Niespodzianek było sporo. Po koncercie zespołu PIERSI, mieszkaniec Łapsz oświadczył się swojej dziewczynie na scenie.

Wielkie Granie na Spiszu jest kontynuacją imprezy pt. „Wielkie Spiskie Granie”. W tym roku zorganizowany został po raz ósmy. Koncert cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów przebywających na naszym terenie. „Wielkie Granie na Spiszu” jest imprezą kulturalną, która integruje mieszkańców regionu, rozwija zainteresowania, ubogaca oraz w ciekawy sposób zagospodarowuje wolny czas. Zwykle uwieńczeniem imprezy jest występ gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W Łapszach zagrali m.in. DŻEM, BRATHANKI, LOMBARD.
 
Organizatorem imprezy byli: Urząd Gminy Łapsze Niżne, Gminny Ośrodek Kultury w Łapszach Niżnych z siedzibą w Niedzicy przy partnerstwie ZEW Niedzica S.A.
Autor: mw
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij