Wkrótce otwarcie Parku Miniatur Zabytków Podtatrza

Fot. Arch.PMZP 2014.04.24 10:52 / news / czytano 4924 / opinie 1

Park w Niedzicy jest tworzony w sąsiedztwie Zamku Dunajec, powstaje z myślą ukazania piękna zabytkowej architektury i przybliżenia bogatej historii Orawy, Podhala i Spisza.

Podczas odwiedzin w Parku będzie można przyjrzeć się perfekcyjnie wykonanym w skali 1:20 modelom zamków, budynków sakralnych oraz innych obiektów niezwykłych pod względem architektonicznym i historycznym.

Obiekty Parku Miniatur, zostały umieszczone w otwartej przestrzeni, ponieważ oprócz samych budowli odtworzono także naturalne otoczenie: Tatry z Morskim Okiem, masyw Trzech Koron.

Podtatrze, to także kraina zbójników, stąd w programie będzie można zwiedzać słynną grotę, w której przywita każdego sławny Janosik. Nie zabraknie również barwnych opowieści o ich wyczynach, o których opowiedzą przewodnicy.
 
Lokalizacja Parku; Pod Taborem, 34-441 Niedzica, tel. 18 307 00 07.
Autor: Oprac. red.
Źródło: parkminiatur.org
Zdjęcia: Arch.PMZP
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

von Crosno2014.04.24 12:04
A Juraj Janosik będzie mówił po słowacku? Czy znowu ktoś nazmyśla że był Polakiem? Słowaccy zbójnicy nam nie potrzebni, Pieniny i Podhale miało swoich własnych, wcale nie gorszych a może i lepszych zbójników. Przez mitologizację Janosika zapominamy o własnej przeszłości.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij