Wójt Czorsztyna odznaczony za zasługi

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2015.01.13 16:19 / news / czytano 3041 / opinie 6

Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn został odznaczony srebrnym medalem "Za Zasługi Dla Pożarnictwa".

Włodarz Czorsztyna odznaczenie otrzymał podczas walnego zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Maniowach 11. stycznia br z rąk Kpt. Piotra Domalewskiego Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Targu, Jana Kuczkowicza Prezesa Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Nowym Targu oraz Franciszka Jarząbka Prezesa OSP w Maniowach.
 
Medal "Za Zasługi Dla Pożarnictwa" nadawany jest od 1959 roku przez Prezydium Zarządu Głównego lub Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Jest on nagrodą  za wyróżniającą się działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Medalem mogą być odznaczone osoby, instytucje i organizacje (w tym OSP, jej członkowie oraz działacze Związku OSP RP).
 
Ponadto na zebraniu przyjęto sprawozdania Zarządu OSP: merytoryczne z działalności i finansowe za 2014 r. oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z wnioskiem o udzielenie zarządowi absolutorium za 2014 rok. W głosowaniu jawnym członkowie OSP jednogłośnie udzielili zarządowi absolutorium.
 
Po absolutorium zabrali głos zaproszeni goście. Kpt. Piotr Domalewski przedstawił zebranym dane o ilości pożarów i innych zagrożeń miejscowych na terenie powiatu nowotarskiego oraz o działalności szkoleniowej prowadzonej przez strażaków PSP w Nowym Targu. Przedstawiciele Powiatowego Zarządu OSP przedstawili harmonogram planowanych działań na 2015 rok. Tadeusz Wach – Wójt Gminy Czorsztyn w swoim wystąpieniu pozytywnie ocenił działalność OSP w Maniowach a przede wszystkim bardzo dobrze układającą się współpracę władz Gminy Czorsztyn z Zarządem OSP w Maniowach oraz docenił miejscowych strażaków za stałe podnoszenie swojego poziomu wyszkolenia co w efekcie zostaje wykorzystane podczas dobrze wykonywanych działaniach ratowniczych.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Czorsztyn
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

do Rzeźbiarz2015.01.15 18:01
A to dobrze bo już się bałem że chcecie nam ten pomnik na rynku w Krościenku postawić.
Rzeźbiarz2015.01.14 20:01
No coś podobnego do rynku jest ;)
do Rzeźbiarz2015.01.14 15:01
To wy macie rynek?
omo2015.01.14 14:01
no cóż tak bywa
obiektywny2015.01.14 00:01
cóż wójt sobie kupił medal za nasze pieniądze ( dofinansowanie przez gminę wozu bojowego dla maniów
Rzeźbiarz2015.01.13 22:01
To może jeszcze pomnik na rynku...?
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij