WOŚP w Szczawnicy wspomoże fundację Jurka Owsiaka o około 5,5 tysiąca złotych

Fot. 2013.01.14 12:00 / news / czytano 2801 / opinie 0

Szczawnicki sztab 21 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieścił się w Miejskim Ośrodku Kultury. Kierowania nim podjął się Jacek Czaja.

Na ulicach gminy kwestowało 26 wolontariuszy z Gimnazjum Publicznego oraz Pienińskiej Szkoły Zawodowej CKiW. Ciepły posiłek kwestującym zapewniła  firma Thermaleo S.A. w Willi Marta. Ponadto na ulicach Szczawnicy można było zasilić puszki wolontariuszy z Krościenka nad Dunajcem, których szczawnicki sztab ugościł serdecznie gorącą herbatą w biurze MOK.

Po wstępnym przeliczeniu zebranych z puszek datków okazało się, że konto WOŚP zasili kwota ok. 5250 zł wzbogacona o 300 zł pochodzących z aukcji przedmiotów przysłanych do sztabu przez Jurka Owsiaka. W sumie około 5550 zł - dokładna kwota będzie znana po szczegółowych przeliczeniach i dokonaniu wpłaty do banku.

Rekordzistką wśród wolontariuszy okazała się Magdalena Wiercioch, w której puszce znalazło się 724,63 zł. Tuż za nią, w swoistej zdrowej rywalizacji „kto zdobędzie więcej”, uplasowali się zbierający we troje – Gabrysia Klimek, Bartosz Lelito i Michał Węglarz, z kwotą 719,49 zł. Trzecie miejsce na podium w tej konkurencji należało do sióstr Kingi i Katarzyny Zachwieja, które uzbierały 661,98zł, dzieląc je z Anną Zasadnią, która samodzielnie przyniosła w swojej skarbonce 638,74zł.

Akcja w Szczawnicy odbyła się bez nieprzyjemnych ekscesów, a wręcz przeciwnie przebiegała w życzliwej atmosferze, pełnej zrozumienia ze strony darczyńców idei zbierania środków dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

 

Autor: Alina Lelito / oprac.red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij