Wsparcie dla mieszkańców Gminy Krościenko nad Dunajcem

Fot. 2018.03.10 15:20 / news / czytano 932 / opinie 0

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krościenku nad Dunajcem informuje, że tutejszy Ośrodek  rozpoczął realizację Projektu „Rozszerzenie zakresu wsparcia dla mieszkańców Gminy Krościenko nad Dunajcem”. 

Zadanie jest dofinansowane ze środków otrzymanych od Wojewody Małopolskiego w ramach zadania – wsparcie finansowe zadań i programów realizacji zadań pomocy społecznej (dział 852 rozdział 85219, § 2030 klasyfikacji budżetowej). Kwota dotacji: 36 980,00 zł.

Dotacja jest przeznaczona na dofinansowanie zadania własnego beneficjenta dotacji polegającego na utrzymaniu ośrodka pomocy społecznej w związku z realizacją dodatkowych działań mających na celu rozwój pomocy społecznej 
w następujących obszarach:
1.rozwój usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania, 
2.rozwój lub wzmocnienie aktywności i samodzielności życiowej osób i rodzin poprzez kontynuację wsparcia dla osób doświadczających przemocy w rodzinie.

W związku z powyższym w naszej Gminie będzie kontynuowane udzielanie wsparcia osobom doświadczającym przemocy w rodzinie poprzez zatrudnienie na umowę zlecenie specjalisty w zakresie pomocy osobom doświadczającym przemocy w rodzinie przyjmującego cyklicznie dwa razy w miesiącu. Analogicznie do poprzedniego roku, osobom doświadczającym przemocy, oraz osobom które doświadczały przemocy w rodzinie w przeszłości i nadal nie mogą poradzić sobie z traumą, zatrudniony Trener- Pani Beata Lutomska, posiadająca stosowne kwalifikacje 
i uprawnienia, będzie udzielać indywidualnego wsparcia.

Poniżej przedstawiam harmonogram dyżurów specjalisty w zakresie pomocy osobom doświadczającym przemocy.
Specjalista przyjmuje w budynku przy ul. Rynek 32 (STARA PLEBANIA) w niżej podanych terminach. Jest możliwość umówienia się z P. Beatą Lutomską na wizytę telefonicznie pod nr tel. 509 872 597. 
 
  • 12 marca w godzinach od 16.00-18.00 
  • 26 marca w godzinach od 15.00 - 18.00
  • 16 i 30 kwietnia w godzinach od 15.00-18.00
  • 14 i 28 maja w godzinach od 15.00-18.00
  • 11 i 25 czerwca w godzinach od 15.00 -1 18.00
 
W ramach Projektu, osoby, które z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymagają pomocy innych osób, 
a są jej pozbawione, mają możliwość uzyskania wsparcia w formie usług opiekuńczych. O zasadach przyznawania wsparcia w formie usług opiekuńczych i odpłatności informują pracownicy socjalni tutejszego Ośrodka. 

Więcej informacji można uzyskać  w biurze Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krościenku nad Dunajcem, bądź pod numerem telefonu 18 262 30 09 w godzinach pracy Ośrodka.
 
Adam Musiał
Kierownik Gminnego Ośrodka
Pomocy  Społecznej w Krościenku n. D
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Krościenko
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij