Wspinanie w gimnazjum

Fot. Arch. LDG 2014.04.14 16:16 / news / czytano 2428 / opinie 2

W dniu 11 kwietnia 2014 w budynku Publicznego Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem oddano do użytku wewnętrzną ściankę wspinaczkową.

Ściankę wykonano w ramach projektu pn. „Pasja bez granic…” współfinansowanego z  ze środków Unii Europejskiej w ramach PROW na lata 2007-2013, oś IV LEADER, działanie 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów.

Ścianka wspinaczkowa o wymiarach  wysokość 9,5 m, szerokość 5 m i pow. użytkowej 48 m2 zamontowana została w sali gimnastycznej  Publicznego  Gimnazjum w Krościenku przy ul. Biały Potok. Zatem gmina Krościenko  wzbogaciła się o kolejną ofertę spędzania wolnego czasu, a tym samym propagowania różnych form aktywnego wypoczynku dla różnych grup wiekowych. Rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna przyczynia się do integracji wielopokoleniowej, poprawy jakości życia poprzez aktywne spędzanie  wolnego czasu, zwiększa atrakcyjność oferty turystycznej regionu

W trakcie odbioru inwestycji pierwsi śmiałkowie – uczniowie Gimnazjum w Krościenku, pod okiem profesjonalistów, wspięli się na nowo wybudowaną ściankę wspinaczkową. Wspinaczka dostarczyła im  wiele emocji, ponieważ jest to pierwszy tego typu obiekt w gminie  a stopień trudności jest na tyle wysoki, że wymaga od wspinającego się sporo wysiłku.

Jej zakup i montaż to koszt 54 120,00 zł. Środki w wysokości 24 220,00  pochodziły z budżetu gminy pozostałe wysokości 29 990,00zł pozyskano z działania Leader „ Małe projekty” za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna  Grupa Działania „Gorce-Pieniny”.

Ścianka będzie udostępniona nieodpłatnie dla dzieci i młodzieży. Pierwsi chętni do wypróbowania swoich umiejętności wspinaczkowych korzystają już z niej od dzisiaj.
Autor: Krystyna Kubik
Źródło: leadergorce-pieniny.pl
Zdjęcia: Arch. LDG
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

ronin2014.04.18 20:04
gratulacje za inicjatywę dla nauczycieli wychowania fizycznego a przede wszystkim dla Dyrektora gimnazjum Pana Kopra wyrazy Szacunku
darek2014.04.14 19:04
Serdeczne podziękowania dla piszących projekt ( pedagogów Publicznego Gimnazjum w Krościenku) i pozyskanie środków pieniężnych
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij