Wyróżnieni za taniec

Fot. Wojciech Kubina, Grzegorz Gaj 2015.02.09 19:05 / news / czytano 3579 / opinie 0

Podczas 43. Góralskiego Karnawału, który odbywał się od 5-7 lutego w Bukowinie Tatrzańskiej pienińscy tancerze wywalczyli trzy konkursowe wyróżnienia.

Zespół Pieśni i Tańca "Pieniny" z Krościenka n.D walczył o zdobycie miejsc konkursowych w przeglądzie par tanecznych i konkursie tańca zbójnickiego. Konkurencja była duża, bowiem w konkursie par tanecznych komisja musiała ocenić w trzech kategoriach wiekowych aż 51 par. W konkursie tańca zbójnickiego 14 zespoły.

Oto wyniki: W II kategorii wiekowej par tanecznych (22 – 40 lat) wyróżnienie specjalnym dyplomem zdobyli Artur Majerczak i Natalia Chrobak, w kategorii III (wiek powyżej 40 lat) Robert Majerczak i Grażyna Dziubek. Zespół "Pieniny", za taniec zbójnicki otrzymał wyróżnienie w postaci dyplomu i nagrody pieniężnej w wysokości po 400 złotych.

- Popisy par tanecznych i konkurs tańca zbójnickiego przyczyniają się do utrzymania właściwego poziomu wykonawczego tańców w poszczególnych regionach - napisała komisja konkursowa w protokole.

Poza wyżej wymienionymi konkursami podczas karnawału w Bukowinie zaprezentowały się również zespoły w Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych, nierozerwalnym elementem jest też Wystawa Twórczości Ludowej i Wystawa Owczarków Podhalańskich.

Redakcja Pienińskiego Portalu Informacyjnego gratuluje wyróżnień i życzy kolejnych sukcesów.

Autor: Oprac. red.
Źródło: domludowy.pl
Zdjęcia: Wojciech Kubina, Grzegorz Gaj
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij