Wzrośnie bezpieczeństwo ruchu turystycznego na ścieżce pieszo-rowerowej

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.02.04 00:00 / news / czytano 1604 / opinie 0

Z inicjatywy Miasta i Gminy Szczawnica, będzie zrealizowany wniosek, który dotyczy poprawy bezpieczeństwa ruchu turystycznego na ścieżce pieszo-rowerowej, łączącej centrum Uzdrowiska Szczawnica ze Słowacją

Gmina Szczawnica, Leśnica i Czerwony Klasztor współpracowały ze sobą dotychczas przy realizacji wielu projektów współfinansowanych środkami pochodzącymi z funduszy Unii Europejskiej. Przedstawiciele wymienionych gmin odbyli szereg spotkań mających na celu analizę istniejących potrzeb w zakresie infrastruktury turystycznej, w wyniku, których określono ramy obecnego projektu, jako niezbędnego do rozwiązania problemu poprawy bezpieczeństwa na ścieżce służącej obsłudze zarówno rowerowego jak i pieszego ruchu turystycznego wzdłuż przełomu Dunajca.

Podstawowym rezultatem projektu będzie wzrost ruchu turystycznego, tym bardziej, iż modernizowana ścieżka pieszo-rowerowa już jest elementem całego systemu tras wokół Pienin a w przyszłości będzie elementem systemu ścieżek podhalańskich łączących główne nadgraniczne pasma górskie i miejscowości wzdłuż nich położone. Wzrost ruchu turystycznego przyczyni się do poprawy atrakcyjności zarówno Polski jak i Słowacji, (ich regionów i miast w szczególności pogranicza Szczawnica – Leśnica - Czerwony Klasztor) poprzez zwiększenie ich dostępności, zapewnienie usług na odpowiednim poziomie i bezpieczeństwie. Stworzy ona nowe miejsca pracy poprzez zatrudnianie większej liczby osób a co za tym idzie - rozwijanie przedsiębiorczości. Dodatkowo będzie miała wpływ na znaczne pobudzenie aktywności gospodarczej po obu stronach granicy, umożliwiać będzie organizację wielu wspólnych projektów w zakresie kultury, folkloru i turystyki.

Dzięki współpracy z miastami, gminami partnerskimi, tworzą się nowe możliwości, perspektywy, polepszenia warunków ruchu turystycznego i nie tylko. Wspólnie realizowane cele, mają swoje zadowalające efekty, czego przykładem jest chociażby odbudowana na nowo Promenada Spacerowa, z której walorów korzystają mieszkańcy i turyści. Jestem przekonany, że obecny projekt spełni nasze oczekiwania i umożliwi poprawę ruchu turystycznego na ścieżce pieszo-rowerowej. - Powiedział burmistrz Grzegorz Niezgoda.

Autor: Małgorzata Cebula
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij