X Sesja Rady Gminy Ochotnica Dolna, czyli jak poprawić turystykę w gminie

Fot. Pieninyinfo.pl 2015.07.20 14:56 / news / czytano 2530 / opinie 0

Sesja, która odbyła się 8 lipca br., zwołana była z inicjatywy radnych z klubu „Porozumienie dla rozwoju gminy”. Radni domagali się omówienie pomysłów na inwestycję, mogące przyciągnąć turystów.

W programie obrad  prowadzonych przez Przewodniczącego Jana Franczyka było m.in. podjęcie uchwały o przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami w sprawie zmian statutu Sołectwa Tylmanowa, nabycia nieruchomości na rzecz Gminy Ochotnica Dolna – droga Królowo i droga Skałka, sprawozdanie z realizacji projektu „Enklawa aktywnego wypoczynku w sercu Gorców”.

Jednakże głównym punktem obrad  było przedstawienie w formie multimedialnej, autorskiej „Koncepcji Rozwoju Turystyki w Gminie Ochotnica Dolna 2014 – 2020”. Twórcy koncepcji Maciej Mikołajczyk z Tylmanowej i radny Tadeusz Królczyk z Ochotnych Górnej w swoim wystąpieniu poruszyli takie kwestie jak: inwestycje skierowane na budowę wyciągów narciarskich, stworzenie 140 km tras rowerowych, dzięki projektowi enklawy, utworzenie nowego planu zagospodarowania przestrzennego, który umożliwi wyznaczenie nowych lokalizacji przeznaczonych na budowę obiektów turystycznych, powstanie  wypożyczalni rowerowych, w tym wypożyczalni z systemem elektronicznym, działającej 24h/dobę.
 
Istotne jest również wypromowanie gminy jako enklawy sportów rowerowych, dzięki sportowcom pochodzącym z tego rejonu - Katarzyny Niewiadomej, Dawida Adamczyka i Mateusza Rudzewicza. Radni zwrócili uwagę na poprawę i unowocześnienie szlaków turystycznych i tras widokowych, utworzenie parków rozrywki i sportu dla dzieci i młodzieży (powstanie specjalnej infrastruktury do jazdy na rolkach i deskorolkach, plenerowe siłownie i ściany wspinaczkowe), powstawanie małych lodowisk sezonowych przy współpracy z OSP, promowanie Ochotnicy i Tylmanowej „dawniej i dziś” (tablice informacyjne), aranżacja plaż i kąpielisk nad Dunajcem w rejonie Kłodnego i Łęgu Dolnego, rozwój transportu publicznego na trasach Ochotnica- Szczawnica, Ochotnica – Zakopane, Ochotnica Białka Tatrzańska. Ważne jest, by na terenie gminy odbywały się imprezy masowe, by gmina była ekologiczną miejscowością poprzez postawienie na tradycyjne rolnictwo ekologiczne.

Stanisław Jurkowski nie do końca przekonany jest co do niektórych przedstawionych propozycji i aspektów poprawy turystyki w regionie. Przedstawione na sesji pomysły zostały pozytywnie przyjęte przez większość radnych, co zaowocowało ciekawą dyskusją.
Autor: Aleksandra Ciesielka
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij