Zabytkowe auta odwiedziły Krościenko

Fot. Janusz Wojtarowicz 2016.05.03 21:00 / news / czytano 2629 / opinie 0

Mercedesy, Wołga, duże Fiaty, Warszawa, Syrena, Citroeny i wiele innych doskonale utrzymanych starych samochodów można było podziwiać 2. maja na krościeńskim Rynku.

Miłośników motoryzacji, gości i mieszkańcy przyciągnął w poniedziałek do Krościenka XVI Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych, a IV Pieniński. Impreza, która zagościła na stałe w kalendarzu imprez organizowanych przez Gminne Centrum Kultury, rozpoczęła się prezentacją samochodów. 

Po godzinie 16-tej wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem Jan Dyda, radna gminy Maria Wąsowicz i radny Powiatu Nowotarskiego Jan Komorek przyznali Tytuł Miss Elegancji samochodowi Austin-Healey 3000 MK III. Puchar wręczono właścicielkom samochodu Elżbiecie i Zuzannie Cieżyńskim, po czym wójt został zaproszony do zwycięskiego samochodu na krótką przejażdżkę.

Samochody po opuszczeniu Krościenka w tym roku nie pojechały jak w poprzednim do Szczawnicy, lecz udały się do Kotelnicy Białczańskiej.

Autor: mw
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij