Zakończono modernizację oczyszczalni ścieków w Czorsztynie

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2014.10.31 17:22 / news / czytano 3825 / opinie 1

W dniu 27 października 2014 r. oficjalnie oddano do użytku zmodernizowaną oczyszczalnię ścieków w Czorsztynie.

Symboliczną wstęgę przeciął Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn w towarzystwie Dariusza Latawca Prezesa Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Nowym Targu, Stanisława Chmiela Przewodniczącego Rady Gminy Czorsztyn oraz Krzysztofa Łukaszczyka przedstawiciela firmy Astex z Zaskala głównego wykonawcy.

Ponad rok trwała rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Czorsztynie. Prace, dzięki którym zwiększono przepustowość oczyszczalni z 150 m³/dobę do 250 m³/dobę trwały od lipca 2013 r. do października 2014 r. Ponadto wybudowany został nowy budynek technologiczny wyposażony w urządzenia do oczyszczania ścieków oraz nowa pompownia wstępna.

Jak podkreśla Prezes PPK Sp. z o.o.: - Realizacja inwestycji poprawi znacząco stan środowiska naturalnego na terenie Gminy Czorsztyn oraz ze względu na lokalizację oczyszczalni w pobliżu Jeziora Czorsztyńskiego wpłynie pozytywnie na poprawę walorów turystycznych tegoż regionu. Zwiększenie przepustowości oczyszczalni zabezpieczy poprawne oczyszczanie ścieków podczas intensyfikującego się sezonu turystycznego.

Całkowity kosz realizacji zadania to 4 179 540,00 zł brutto, z czego 1 985 000,00 zł pochodziło z pożyczki inwestycyjnej z WFOŚiGW w Krakowie, pozostała kwota to środki własne spółki.
Autor: Aneta Markus
Źródło: UG Czorsztyn
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

kronos2014.10.31 21:10
Wszyscy włodarze z radnymi jak przyjdzie co do czego (tłumaczenie czemu ścieki są tak drogie) psioczą na PPK a jak przyjdzie wstęgę przecinać to wszyscy przyjaciele. Obłuda i tyle.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij