Zakończono remont Domu Ludowego w Łapszach Niżnych

Fot. Arch. UG Łapsze Niżne 2013.06.26 14:51 / news / czytano 4694 / opinie 0

Zakończono inwestycję, której celem był remont Domu Ludowego w Łapszach Niżnych wraz z zagospodarowaniem terenu wokół budynku.

Dobiegł końca remont budynku Domu Ludowego w Łapszach Niżnych wraz z zagospodarowaniem terenu. Operacja miała na celu podniesienie standardu technicznego budynku, zwiększenie dostępności do pomieszczeń rozrywkowo-edukacyjno-kulturalnych, polepszenie wizerunku miejscowości, podniesienie jakości życia lokalnej społeczności, integrację mieszkańców. Inwestycja zamknęła się w kwocie 885 tysięcy złotych, z czego 500 tysięcy złotych pochodzi z środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie „Odnowa i rozwój wsi”
 
Wniosek był składany poprzez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie Rozwoju Spisza i Okolicy, która swoją działalnością obejmuje polską część regionu Spisz, w skład którego wchodzi 14 wsi położonych na terenie trzech gmin: Łapsze Niżne, Bukowina Tatrzańska i Nowy Targ. Jej głównym celem jest wypromowanie regionu oraz polepszenie jakości życia mieszkańców Spisza i okolicy poprzez rozwój turystyki. Prezesem SRSiO jest Kowalczyk Julian.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Łapsze Niżne
Zdjęcia: Arch. UG Łapsze Niżne
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij