Zamknięta Droga Pienińska - powalone dziesiątki drzew

Fot. Janusz Wojtarowicz 2014.05.17 15:03 / news / czytano 8024 / opinie 0

Na szlabanach zawisły znaki zakazujące wstępu i informujące o robotach drogowych. Na drodze leży kilkadziesiąt drzew i rumosz skalny.

Zamknięto słowacki odcinek Drogi Pienińskiej od Czerwonego Klasztoru po Leśnicę. Informacja o prowadzonych robotach drogowych jest raczej na przyszłość, gdyż na chwilę obecną żadne ekipy nie usuwają zwalonych drzew, ani rumoszu skalnego. Co jakiś czas można spotkać ludzi przedzierających się pomiędzy zwalonymi drzewami. - Nie widziałem żadnego zakazu, dlaczego nikt nie informuje o tym, że droga jest nieprzejezdna - mówi spotkany rowerzysta ze Słowacji jadący do Szczawnicy, który najwidoczniej nie zauważył znaku zakazu od strony Czerwonego Klasztoru. - Gdzie są pracownicy PIENAPu i Horská Služba, pilnować i informować o zagrożeniu - dodaje.

Droga miejscami jest bardzo niebezpieczna, gdyż wciąż istnieje ryzyko osuwania się kamieni i drzew. Usunięcie szkód na pewno zajmie Słowakom kilka dni zanim droga zostanie ponownie otwarta dla ruchu turystycznego.

Drzewa zalegają na odcinku od Leśnicy do wysokości Sokolicy, dalej w kierunku Czerwonego Klasztoru sytuacja wygląda lepiej. Tam można spotkać tylko rumosz skalny łatwiejszy do przejścia.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij