Zapomniane kresy w krościeńskim LO

Fot. Arch. organizatora 2018.10.18 15:43 / news / czytano 478 / opinie 0

We wtorek 16 października w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem odbyła się kolejna "Wieczornica Patriotyczna" - promocja książki Jerzego M. Roszkowskiego "Zapomniane Kresy" Spisz, Orawa, Czadeckie w świadomości i działaniach Polaków 1895 - 1925.

Wydawnictwo opisuje wydarzenia na Spiszu i Orawie dotyczące odzyskania niepodległości przez Polskę. Traktuje o tym co się działo w tamtym czasie na tych terenach. Przybliża i tłumaczy rolę wydarzeń sprzed 100 lat i przywraca pamięć osobom, bez których tereny Spisza i Orawy mogły nie być przyłączone do Polski.

Spotkanie promocyjne zaszczycili swoją obecnością Edward Siarka - Poseł na Sejm RP oraz Bogusław Waksmundzki - Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego. Było to już trzecie spotkanie promujące publikację sfinansowaną przez Fundację PZU, a wydaną przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu w ramach "Powiatowego Programu Obchodów Jubileuszu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości". Współorganizatorami spotkania byli Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego Robert Dębski, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem Leszek Wołek oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu Tadeusz Watycha.

Harmonogram spotkań promocyjnych znajduje się na stronie internetowej - TUTAJ 
Zdjęcia: Arch. organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij