Zastępca wójta rezygnuje

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2018.09.10 10:20 / news / czytano 2110 / opinie 0

Od 1 października Gmina Czorsztyn nie będzie miała wicewójta. Rafał Jandura wieloletni zastępca wójta Tadeusza Wacha startuje w wyborach do Rady Powiatu Nowotarskiego.

Rafał Jandura pełni funkcję Zastępcy Wójta Gminy Czorsztyn od 2011 roku. Wtedy też zostało mu powierzone także pełnienie obowiązków Dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej, której prace nadzoruje do dnia dzisiejszego. Posiada wieloletnie doświadczenie samorządowe. W latach 2006-2011 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Gminy Czorsztyn, co pozwoliło mu zdobyć odpowiednie doświadczenie oraz wiedzę. 

Dzisiaj zapowiada, że spróbuje powalczyć o stanowisko radnego w powiecie. - Podjąłem decyzję o kandydowaniu z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Prawica Powiatu Nowotarskiego. Od 1 października będę przebywał na urlopie - mówi Jandura. Swój start zapowiada z miejsca 1 na liście dla okręgu nr 2 (Gmina Czorsztyn, Krościenko n.D. Łapsze Niżne, Ochotnica Dolna i Szczawnica). Pełnomocnikiem KWW Prawica Powiatu Nowotarskiego jest Krzysztof Faber.

Wójt Tadeusz Wach, jak podkreśla, nie będzie do czasu rozstrzygnięcia październikowych wyborów samorządowych powoływał nowego zastępcy.

W Radzie Powiatu Nowotarskiego znajdzie się 29 radnych z 6 okręgów powiatu. Dla okręgu nr 2 wybierać będziemy 6 przedstawicieli do Rady.

Autor: mw
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij