Zespół Lombard w sierpniu zagra w Ochotnicy

Fot. 2018.05.10 15:45 / news / czytano 1330 / opinie 0

Lombard, jedna z najpopularniejszych formacji pop rockowych polskiej sceny lat 80., zagra podczas sportowego święta w Ochotnicy podczas III Międzynarodowego Festiwalu Biegowego - Gorce Ultra Trial.

Już po raz trzeci gmina Ochotnica Dolna będzie gospodarzem biegów górskich Gorce Ultra Trail i z roku na rok coraz wyżej podnosi poprzeczkę. Poza rosnąca liczbą uczestników gmina wychodzi naprzeciw z ofertą rozrywkową towarzyszącą tej sportowej rywalizacji.  W tym roku na scenie przy WOK w Ochotnicy Dolnej zagra zespół LOMBARD. Impreza zaplanowana została od 10 do 12 sierpnia br.
 
Zespół Lombard powstał w 1981r. w Poznaniu. Zespół nagrał wiele płyt długogrających i od lat należy do grona najpopularniejszych zespołów w Polsce. Liderem zespołu jest Grzegorz Stróżniak - kompozytor, aranżer i wokalista grający na instrumentach klawiszowych. W pierwszej dekadzie działalności zespołu grało w nim wielu instrumentalistów oraz dwie wokalistki: Wanda Kwietniewska, która dziś jest liderką i wokalistką Wandy i Bandy i Małgorzata Ostrowska, która od kilkudziesięciu lat prowadzi działalność solową. Lombard istniał w kilkunastu składach. Obecny, najdłużej istniejący w historii zespołu tworzą: Marta Cugier, Grzegorz Stróżniak, Daniel Patalas "Gola", Michał Kwapisz "Guma", Mirosław Kamiński. Lombard nagrał kilkanaście płyt i wciąż zaskakuje swoich fanów kolejnymi nowocześniejszymi odsłonami. Wylansował wiele przebojów. Największe z nich to legendarne "Przeżyj to sam" do słów Andrzeja Sobczaka i "Szklana pogoda" do słów Marka Dutkiewicza. Zespół w latach 80. współpracował ze znakomitymi tekściarzami, wśród których nie zabrakło także Jacka Skubikowskiego. Obecnie teksty dla Lombardu pisze Marta Cugier. Zespół zagrał kilka tysięcy koncertów w Polsce i dla Polaków na całym świecie, gromadząc na nich rzesze publiczności.
Autor: Oprac. red.
Źródło: lombard.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij