Złote Gody - 9 par świętowało jubileusz

Fot. Arch. UG Krościenko 2019.03.05 19:33 / news / czytano 1183 / opinie 0

Dziewięć par małżeńskich z terenu Gminy Krościenko nad Dunajcem świętowało w czwartek 28 lutego 2019 r. Złote Gody, czyli jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego.

Świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą św. w kościele parafialnym pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku nad Dunajcem, odprawioną przez ks. Prałata Stanisława Tumidaja.

Druga część uroczystości odbyła się w Zajeździe „Sokolica”. Dostojnych Jubilatów oraz gości przybyłych na uroczystość powitał Wójt Gminy Jan Dyda oraz Agata Sobkowiak Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Krościenku nad Dunajcem dziękując za przyjęcie zaproszenia na wspólne świętowanie.

Wójt skierował pod adresem dostojnych Jubilatów słowa uznania za długoletnie, zgodne pożycie małżeńskie oraz za wychowanie młodego pokolenia. Życzył długich pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu oraz następnych jubileuszy. Następnie Wójt dokonał uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej. Jubilatom wręczono również odznaczenia, listy gratulacyjne oraz drobne upominki.

Po części oficjalnej wspólnie odśpiewano „Sto lat”, a wszyscy zebrani zostali zaproszeni na lampkę szampana. W imieniu Jubilatów podziękowania na ręce Wójta, za zorganizowanie uroczystości, złożył Eugeniusz Ziemiańczyk, który wspominając przeżyte w małżeństwie lata podkreślił rolę wzajemnego szacunku, trud włożony w wychowanie dzieci oraz dążenie do porozumienia. Jubilaci wspominali z rozrzewnieniem minione lata oraz dzielili się refleksjami związanymi z wychowywaniem dzieci oraz ze spotkań z wnukami.

Spotkanie Jubilatów umilił występ dziecięcego zespołu góralskiego „Trzy Korony”, działającego przy Szkole Podstawowej w Grywałdzie. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Szanownym Jubilatom jeszcze raz życzymy długich, spokojnych lat  życia w zdrowiu, zgodzie, wzajemnej miłości i jak najwięcej powodów do radości.

W gronie zacnych Jubilatów znaleźli się:
Maria i Stanisław Czyszczoniowie
Elżbieta i Alojzy Dziubkowie
Stanisława i Jan Jankowscy
Krystyna i Piotr Kołodziejowie
Zofia i Marian Kozielcowie
Zofia i Henryk Paczuscy
Maria i Jan Polaczykowie
Aniela i Marian Węglarzowie
Anna i Eugeniusz Ziemiańczykowie
Źródło: UG Krościenko
Zdjęcia: Arch. UG Krościenko
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij