Zmagania goprowców w Kluszkowcach - Zimowe Zawody Ratowników Górskich 2014

Fot. Magdalena i Janusz Wojtarowicz 2014.01.26 09:09 / news / czytano 7689 / opinie 0

W zawodach ratowniczych i konkurencji slalomu giganta wzięło udział ponad 40 ratowników z 7 grup regionalnych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Dziękujemy za to że przyjechaliście, to dobrze, że ratownicy chcą razem ze sobą przebywać, spotykać się, wymienić doświadczenia i razem jeździć na nartach – mówił podczas wczorajszego wręczania nagród Mariusz Zaród Naczelnik Podhalańskiej Grupy GOPR.

Zawodnicy stratowali w zespołach dwuosobowych oraz indywidualnie w rożnych kategoriach wiekowych. Sędzią głównym zawodów był Adam Jurczakiewicz wieloletni prezes Podhalańskiej Grupy GOPR oraz członek honorowy, kierownikiem zawodów Grzegorz Niźnik instruktor Grupy Podhalańskiej. Prowadzenie Józef Dyda. Zawody zakończyły się uroczystym wręczeniem nagród w karczmie „Czarda” w Szczawnicy. Imprezę sponsorowali:  Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o., Tauron Polska Energia S.A, PZU S.A., Polkomtel S.A.

Równolegle z zawodami w Kluszkowcach trwa weekendowa akcja „Bezpieczna zima” organizowana przez GOPR, które oprócz swojej działalności ratunkowej w górach promuje uprawianie bezpiecznej turystyki w sezonie zimowym oraz edukuje osoby odwiedzające tereny górskie o zasadach zapobiegających wypadkom w górach i korzystanie z dóbr natury w bezpieczny sposób. Akcja rozpoczęła się tydzień temu w Ustrzykach Dolnych. Frekwencja na stokach w Ośrodku Narciarskim Czorsztyn-Ski dopisała. W strefie Plus i Tauron odbywały się zabawy i konkursy z nagrodami, można było skorzystać z jazdy testowej na stoisku Mercedes-Benz, wypróbować najnowszą kolekcję nart Salomon, PZU w swojej strefie zachęcał narciarzy do jazdy w "dobrym tempie". Dla wszystkich chętnych  stworzył animację, która promować miała poruszanie się zgodnie z określoną prędkością. 
 
W akcji uczestniczy także telewizja Polsat, która obsługuje każdy wyjazdowy poranek nadając serwisy informacyjne i pogodowe na żywo z miejscowości na trasie akcji.  Program „Nowy dzień z Polsat News” jest nadawany od 5:58 do 10:00 na 4 antenach jednocześnie. W Kluszkowcach program poprowadzili prezenter prognozy pogody Marek Horczyczak, Beata Cholewińska oraz Krzysztof Ibisz.

Organizatorem Zimowych Zawodów Ratowników Górskich 2014 była Grupa Podhalańska GOPR obchodząca w tym roku jubileusz 60-lecia powstania oraz Zarząd Główny GOPR. 

Wyniki:
Zawody ratownicze: kat. powyżej 100 lat (obu zawodników) 
1. Smetana Marek i Król Paweł (grupa krynicka)
2. Górny Edmund i Mołdysz Włodzimierz (grupa beskidzka) 
3. Czado Waldemar i Żak Marek (grupa bieszczadzka)

Zawody ratownicze: kat. do 100 lat (obu zawodników)
1. Urbanek Łukasz i Zubek Robert (grupa beskidzka)
2. Nawara Mateusz i Sutor Rafał (grupa podhalańska)
3. Ostrowski Tomasz i Klepek Krzysztof (grupa bieszczadzka) 

Slalom Gigant indywidualny kat. powyżej 55 lat
1. Smetana Marek (grupa krynicka)
2. Czado Waldemar (grupa bieszczadzka)
3. Wójciak Zbigniew (grupa podhalańska)

Slalom Gigant indywidualny kat. 46-55 lat
1. Mołdysz Włodzimierz (grupa beskidzka)
2. Gąsior Roman (grupa karkonoska)
3. Pala Dariusz (grupa wałbrzysko-kłodzka)

Slalom Gigant indywidualny kat. 36-45 lat
1. Zubek Robert (grupa beskidzka)
2. Kurzeja Grzegorz (grupa podhalańska)
3. Tim Krzysztof (grupa wałbrzysko-kłodzka)

Slalom Gigant indywidualny kat. do 35 lat
1. Janczura Sebastian (grupa krynicka)
2. Adamczyk Maciej (grupa beskidzka)
3. Urbanek Łukasz ( grupa bskidzka)

Puchar Prezesa Podhalańskiej Grupy GOPR
1. Domek Paweł i Kruczek Dawid ( Kamienica)
2. Zaród Kamil i Nowak Marcin (Szczawnica)
3. Klimek Hubert i Bańkosz Jakub (Szczawnica)
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena i Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij