Znaleziony mężczyzna pod Sokolicą to poszukiwany 17-latek

Fot. Marek majerczak 2017.10.07 12:44 / news / czytano 3220 / opinie 0

Bardzo smutna wiadomość. Znalezione wczoraj ciało pod Sokolicą to zaginiony kilka dni temu 17-latek Adam Koncewicz z Tęgoborzy.

Ostatni ślad za zaginionym urwał się w sobotę 1 października w Krościenku. Od tego czasu młodego chłopaka z okolic Nowego Sącza poszukiwali goprowcy, policja, pracownicy Pienińskiego Parku Narodowego, rodzina i znajomi.

Podczas 4 dniowych poszukiwań dokładnie sprawdzone zostały okolice szlaków w Pienińskim Parku Narodowym, polan oraz najbardziej prawdopodobnych miejsc.

W piątek ok. godz. 11.40 jeden z patroli przeszukujący eksponowany teren pod ścianami Sokolicy (747 m n.p.m) odnalazł ciało siedemnastolatka. Niestety mężczyzna nie przeżył upadku z wysokości i zmarł w skutek odniesionych obrażeń.
 
Ratownikom pozostał bardzo smutny obowiązek transportu ciała w dolinę. Z uwagi na trudny teren, do transportu wykorzystano techniki linowe.

W akcji brało udział 13 ratowników GOPR, pracownicy PPN, policja. Całość zakończyła się o godz. 18.00.

 


Autor: oprac.red.
Źródło: GOPR Podhale
Zdjęcia: Marek majerczak
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij